Jdi na obsah Jdi na menu
 


GTA Vice City

2. 7. 2007

GTA Vice City

GTA Vice city se na rozdíl od svého předchůdce GTA3 neodehrává v současnosti. Místo toho si v Rockstaru zavzpomínali na vlastní mládí a zasadili děj do 80. let minulého století. Retro atmosféru dokresluje skvělý soundrack, na němž najdete zvučná jména jako Michael Jackson, Run DMC, ELO, Iron Maiden a ostatní hudební celebrity této doby. Na příběhu se scénáristé vyřádili víc než dost. Přichystali zhruba stovku misí, které si projdete v roli Tommyho Vercettiho - schopného, avšak poměrně bezvýznamného řadového gangstera. Mladý Vercetti se domníval, že ve Vice City bude jen na skok: vyměnit odřený kufřík s penězi za neméně otlučený kufřík s drogami a rychle zpět. Jenže ono to nebude tak lehké. Při předávce obě skupinky kdosi přepadl a cenná zavazadla jsou v tahu. Instrukce od Sonnyho, Tommyho bosse, jsou jasné. Zjistit, kdo v tom měl prsty, potrestat jej, získat jeden nebo druhý kufr a všechno doručit do lačných pařátů nadřízeného.

Samozřejmě, že to nebude jednoduché. Tommy má totiž ve městě jediný kontakt - zbabělého a naprosto neschopného právníka Kena Rosenberga. Navzdory své notorické inkompetenci se mu podaří uvést zoufalého mafiána do místního podsvětí, prokousat se jím však už musí on sám. Sérií drobných službiček získá několik příhodných kontaktů, jež ho dovedou až k branám padoucha, který jej do celé té mizérie přivedl. Nyní se stačí vetřít do jeho přízně, získat jeho důvěru, prozkoumat fungování jeho organizace... a zlikvidovat jej i se všemi jeho nohsledy. Konec? Kdepak. V tuto chvíli hra teprve začne nabírat ty správné grády. Tommy totiž dojde k názoru, že má dost své dříve zmíněné bezvýznamnosti a že Vice City je jeho ústřicí čekající na otevření. Zabere sídlo nyní již mrtvého drogového bosse a rozhodne se převzít vládu nad celým městem.Vice City velice nápadně připomíná americké Miami s jeho plážemi, palmami lemovanými bulváry, úzkými uličkami, hotely a kluby. Některé ze zdejších staveb jsou údajně zpracované podle reálných předloh. Město se rozkládá na dvou hlavních a pár vedlejších ostrovech a je dvakrát větší než Liberty City z minulého dílu. A je o poznání živější. Různí chodci a automobily nejsou pro GTA pochopitelně žádnou novinkou. Obojího je však tentokrát mnohem více - a to jak co do absolutního počtu, tak do množství typů a druhů.

Na své si přijdou i hráči se sběratelským duchem. Postupem času si můžete koupit obytné domy, bary, hotely či třeba filmové studio, o Diazově rezidenci nemluvě. Pomineme-li ten efekt, že skupováním města uděláte dobře své hamižné dušičce, má toto konání ještě jeden pozitivní dopad: můžete si v zde ukládat postup ve hře, takže nemusíte pokaždé mířit do hotelu na pobřeží.

S některými zbraněmi musíte zaměřovat ručně, a nemusí se přitom jednat jen o kulomety na vrtulnících či motorových člunech. To například silně znevýhodňuje jinak skvělou útočnou pušku: každý, kdo nemá naprosto skvělé reflexy a nedokáže rychle a přesně zamířit s pomocí D-padu, raději většinou zvolí slabší samopal nebo opakovací brokovnici. Na druhou stranu pokud tajemství manuálního zaměřování ovládnete, můžete pak uštědřovat headshoty, při kterých protivníkovi uletí hlava a vy se pár vteřin můžete kochat pohledem na krev tryskající mu z hrdla. Možná poněkud nechutné, ale rozhodně zábavné.Jednou ze zdánlivě bezvýznamných, ve skutečnosti ale skvělých vylepšení herního systému je střílení z jedoucího automobilu. Zamířit sice můžete jen na cíle vedle sebe (pálit lze jen z bočních okének) a nemůžete přitom sledovat dění na silnici, ale i tak to je zážitek k nezaplacení - jet vedle cizího auta a pokropit jej dávkou ze samopalu. A to nemluvíme o motocyklech, na kterých můžete střílet přímo před sebe, takže nehrozí žádná náhodná srážka s autem vyjíždějícím z boční ulice. Necháte-li se však příliš unést rozséváním zkázy, posvítí si na vás jako obyčejně místní policie. Stupeň jejich zájmu o vaši osobu znázorňuje počet rozsvícených hvězdiček v pravém horním rohu. Při jedné vám prakticky nic nehrozí a pronásledování brzy skončí, při dvou už za vámi jede neodbytná motorová hlídka. Pak následuje vrtulník, silniční zátarasy, ostří hoši z FBI a většinou rychlá smrt. Naštěstí přibyl i nový způsob, jak policisty zmást. Kromě speciálního power-upu a obligátního autoservisu, kde vám vymění lak auta, máte ještě na některých místech možnost změnit si šaty. Strážcům zákona bude chvíli trvat, než jim dojde, že jste vyměnili montérky za plátěný oblek a vy mezitím můžete v klidu odejít středem do bezpečí.

Vice City se dokázalo poučit z chyb GTA3 a přidalo ještě něco navíc. Těžko si představit vyváženější a zábavnější akční titul, u kterého vydržíte tak dlouho.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gta grand theft auto více city

(zdeněk, 8. 5. 2012 7:29)

gta vice citi

(tomas123456, 31. 12. 2010 9:48)

gnd vb f fgbgbgbs

Re: gta vice citi

(robin, 19. 2. 2012 16:30)

to je viborna hra

POMŮŽU!

(stahuj-hry, 26. 9. 2010 20:54)

AHOJ, KDO NEMŮŽE NAJÍT JAKOUKOLIV HRU KE STAŽENÍ, POKUSÍM SE JÍ NAJÍT V PLNÉ VERZI, NEBO ASPOŇ V DEMOVERZI A POŠLU VÁM ODKAZ. PIŠTE NA E-MAIL: stahuj-hry@seznam.cz A JÁ VÁM CO NEJDŘÍVE ODEPÍŠU... ;-)

Re: POMŮŽU!

(tomas, 19. 3. 2011 11:33)

gta vice citi

Re: Re: POMŮŽU!

(luda, 18. 6. 2011 9:03)

nevis nahodou jak se davaji auta na gta vice citi

pomoc

(luda, 18. 6. 2011 9:01)

jak se davaji do gta vice citi auta?? .prosim poraditemi nekdo

auto

(jan, 31. 1. 2011 13:21)

kde najdu auto stretch???

pomoc

(katak, 7. 9. 2009 15:10)

muže mi nekdo poradit jak jsi to muže synovec zahrat

Re: pomoc

(roman, 22. 6. 2010 15:18)

normalne je toto možne

gta

(kojot, 27. 2. 2008 13:59)

hej newite jak mam dat do gta vice city auta co sem si stahnul???

Re: gta

(roman, 22. 6. 2010 15:12)

jaka stranka je na city

jo lopokjjuihfhvbdvvgfz

(ondrasalzer, 28. 5. 2010 17:03)

jo ja mam gta 2 a gta vice siti a the auto jasna stalo jo 1000 kc na games schop.cz

Gta-Vice city

(jiri, 12. 3. 2010 12:04)

plosim vas poradte mi kde stahnout gta vice city nemuzu to nikde najit plosim tady je moje icq404413131 dyztak pisnete plosim

zdar

(Danny, 7. 3. 2010 13:00)

Fakt jadna z nejlepsich her co znam le pred ni je spartanxpxpxpxp

Poradte

(vlada, 9. 10. 2009 20:50)

Chtel bych si stahnout GTA 4.Muzete mi poradit kde bych nasel nejaky odkaz skousel jsem uz hodne stranekDIk Toro.t@seznam.cz

vaculik

(honza, 24. 7. 2009 22:40)

dobra hra gta

co si myslim

(karel got, 5. 6. 2008 16:41)

no koment

hmmmmmmmmmm.

(EROR, 2. 6. 2008 20:19)

Hele jaktomam stahovat!!!

moto

(zdenda, 4. 5. 2008 16:10)